Medicína pre nohy so 150-ročnou tradíciou!

 „Všetko pre dobro nôh" je heslom inovatívnej profesionálnej starostlivosti zameranej na zdravie nôh snažiacej sa neustálym vývojom nových preparátov vyhovieť tým najvyšším nárokom klientov. Zdravie totiž neznamená len neprítomnosť choroby – ide predovšetkým o pocit spokojnosti. A deje sa to už 150 rokov.

Predstavte si, že sme sa práve ocitli v roku 1868, uprostred priemyselného veku. Mladý, zatiaľ ešte študujúci drogista Eduard Gerlach práve prevzal od svojho otca tradičný koloniálny obchod a svoje nové podnikanie chcel orientovať úplne novým smerom. Mal v úmysle prevádzkovať drogériu. Vychádzal zo svojej vlastnej skúsenosti, keď na vlastnej koži zažil, aké nepríjemné a bolestivé vedia byť rany a pľuzgiere na nohách vystavené nadmernej záťaži na dlhých pochodoch, ktorých sa rád zúčastňoval. Táto osobná skúsenosť v kombinácii s jeho zručnosťami ako drogistu ho inšpirovala k tomu, aby v roku 1882 priniesol na trh pod názvom GERLACH'S PRAESERVATIV CREAM, teda niečo ako Gerlachov ochranný krém, prvý priemyselne vyrobený krém určený na starostlivosť o nohy.

Značka GEHWOL je tu už 150 rokov!

Od kúpeľa s obsahom draslíka až po krém na nohy

Gerlach dobre vedel, že problémy s nohami obvykle celkom dobre vyrieši kúpeľ vo vaničke s pridaným dreveným uhlím. Takýto kúpeľ mal pre svoje zmäkčujúce a hojivé účinky na zrohovatenú pokožku dobrú povesť, avšak súčasne aj rozhodujúcu nevýhodu. Počas v tých časoch dosť obvyklých dlhých pochodov sa sotva dal použiť. Preto hľadal Eduard Gerlach jednoduché a všade použiteľné riešenie. Podarilo sa mu vyrobiť vhodný prípravok s porovnateľným účinkom, ktorý známy kúpeľ ešte prekonal.

Receptúru krému z nenasýtených mastných kyselín, medicinálneho mydla a minerálnych lubrikantov obohatil o éterické oleje s dezinfekčnými a dezodoračnými účinkami. Zrodenie ochranného krému sa tak stalo priekopníckym aktom v domácej starostlivosti o chodidlá. Mnohými medzinárodnými oceneniami ovenčený produkt sa stal synonymom začiatku novej éry: starostlivosť o nohy sa stala dostupnou pre všetky vrstvy obyvateľstva a mestečko Lübbecke si získalo povesť centra, z ktorého sa šírilo povedomie o dôležitosti starostlivosti o zdravie nôh a ich pohodu naprieč celým spektrom obyvateľstva.

GEHWOL. Všetko pre dobro nôh

Od tých čias sa stal podnik partnerom a tvorcom nových impulzov v profesionálnej aj domácej starostlivosti o nohy po celom Nemecku, ako aj v zahraničí. A tak je zrejmé, že značka GEHWOL sa v hodnotení úrovne starostlivosť o nohy hrdo hlási k heslu: Všetko pre dobro nôh.

Doslovne ako „prostriedok proti boľavým a spoteným nohám“ sa ochranná známka GEHWOL v roku 1910 zaregistrovala na sa cisárskom patentovom úrade. Obchodná značka GEHWOL bola na svete!

Tradičné princípy zakladateľa firmy sa dodnes dodržiavajú: inovácie, priekopníctvo a dôraz na kvalitu vyrábaných produktov majú rovnakú dôležitosť ako partnerská spolupráca so sieťou špecializovaných obchodov a dílerov. Aj vďaka tomu patrí dnes značka GEHWOL podľa nezávislých prieskumov trhu k najznámejším, najobľúbenejším a často používaným produktom určeným na špeciálnu starostlivosť o nohy predovšetkým v Nemecku. Značka dnes zahŕňa viac ako 50 špeciálnych produktov od krémov, mastí, ošetrujúcich mliek až po spreje, púdre, kúpele, tinktúry a ortopedické pomôcky z vysokoelastického polymérového gélu, ktoré sú určené na ochranu namáhaných častí chodidiel pred oderom a tlakom. Prípravky značky GEHWOL ponúkajú riešenia pre namáhané a unavené nohy, pre studené, suché či naopak nohy trpiace nadmerným potením, rovnako ako aj pre riešenie skutočne medicínskych problémov. Napríklad nôh diabetikov či plesní na nechtoch alebo bolestivo popraskanej pokožky na chodidlách. Pri vývoji nových produktov sa vždy kladie dôraz na výber vysokoúčinných prírodných látok. Samozrejmosťou je ich spracovanie podľa farmaceutických receptúr v intenciách medzinárodných kritérií na výrobu vo farmaceutickej kvalite. 

Svetová značka GEHWOL

Čo majú spoločné krajiny ako Kuvajt, Surinam, Slovensko, Kazachstan a Nemecko? Napríklad to, že všade tam žijú ľudia, ktorým záleží na zdraví ich nôh a ktorí sa spoliehajú na kvalitu produktov značky GEHWOL. Kritériá, ktoré pred 150 rokmi nastavil Eduard Gerlach ako zakladateľ profesionálnej starostlivosti o nohy, presviedčajú profesionálov aj dnes. A tak sa v priebehu histórie spoločnosti stal nielen GEHWOL FUSSKREME, ale aj celý sortiment produktov značky GEHWOL skutočným exportným šlágrom. Medzičasom sa ošetrujúce prípravky aj technika začali vyvážať do takmer 50 krajín sveta, kde spolu s dobrým menom spoločnosti GERLACH prispievajú k šíreniu povedomia o dôležitosti profesionálnej starostlivosti o nohy. Eduard Gerlach bol presvedčený, že prostredníctvom svojich kvalitných produktov môže prispieť k zdraviu nôh všetkých svojich klientov. Mal nielen odvahu a schopnosť dívať sa ďaleko dopredu, ale aj presvedčenie a pionierskeho ducha, čo mu umožnilo etablovať sa aj na medzinárodných trhoch.

GEHWOL – číslo 1 v ponuke pre profesionálov

Čo sa pred 150 rokmi začalo ako hľadanie prostriedku na riešenie problémov s nohami a z čoho sa o pár rokov neskôr vyvinul prvý krém určený na domácu starostlivosť o chodidlá, je dnes obrovským trhovým úspechom. Značka GEHWOL patrí v súčasnosti medzi najznámejšie a najúspešnejšie značky v oblasti profesionálnej starostlivosti o nohy a spoločnosť Gerlach k jedným z mála pôvodných vlastníkov tradičných spoločností, ktorí samostatne vyrábajú. GEHWOL je zárukou 150-ročnej skúsenosti a kompetencie v oblasti starostlivosti o nohy, na čo sa môžu spoľahnúť nielen koncoví spotrebitelia, ale aj profesionáli.