Hlavne ženy a starší ľudia trpia počas zimných dní studenými nohami, často spojenými s extrémne suchou pokožkou.

Horúcim tipom proti zmrznutým nohám sú výrobky s obsahom papriky a zázvoru. GEHWOL ponúka na riešenie tohto problému dva výborné produkty: GEHWOL FUSSKRAFT ROT na suchú pokožku,  GEHWOL FUSSKRAFT Wärmebad-Konzentrat a GEHWOL Wärme Balsam – balzam na studené nohy. 


Už pôvodní obyvatelia Ameriky používali papriku ako terapeutikum, hlavne pri bolestiach zubov a artróze. Capsaicin je účinná látka obsiahnutá v rôznych druhoch paprík a je zodpovedná za štipľavosť. Dnes najznámejšie použitie papriky v medicíne je v oblasti boja proti reumatickým chorobám, migréne, diabetickej neuropatii, pri pásovom opare, pri seknutí v krížoch a proti studeným nohám.


Zázvor je u nás známy hlavne ako prísada v kuchyni, pri varení jedál ázijskej kuchyne. Pakoreň zázvoru obsahuje vláčny balzam, ktorý pozostáva z éterických olejov a štipľavej látky. Prípravkom z pakoreňa zázvoru sú pripisované antioxidatívne (viažúce voľné radikály), antiemetické (proti nevoľnosti), protizápalové a povzbudzujúce vlastnosti.

Paprika a zázvor podporujú cirkuláciu krvi v pokožke. V studenom období sú tieto dve zložky tí najlepší pomocníci pri problémoch so studenými nohami. V zime totiž telo sústreďuje prekrvovanie do centra, k vnútorným orgánom a tým je nám zima na končatiny – trpíme studenými nohami a rukami.

Spôsob zvyšovania teploty v pokožke funguje na nasledovnom princípe: v paprike a zázvore obsiahnuté štipľavé látky aktivizujú teplotné receptory v pokožke. Cievy sa rozšíria, čo stimuluje prekrvenie. Dodatočné látky pomáhanúce paprike a zázvoru sú gáfor, rozmarínový olej a olej z horskej borovice, ktoré zároveň podporujú krvný obeh a látkovú výmenu. Okrem toho éterické oleje pôsobia preventívne aj proti nadmernému poteniu chodidiel v zimnej obuvi a tým zabraňujú nadmernej tvorbe potu, čo vedie k následnému rýchlemu ochladeniu nôh.

Pravidelné používanie GEHWOL FUSSKRAFT ROT na suchú pokožku alebo GEHWOL Wärme Balsam – balzamu na studené nohy a doplnkové použitie kúpeľového koncentrátu GEHWOL FUSSKRAFT Wärmebad-Konzentrat Vám pomôže pri udržaní príjemnej teploty chodidiel. Výrobky zároveň pôsobia proti vysychaniu pokožky nôh.

Vo väčšine prípadov sú studené nohy spôsobené počasím. Kto však trpí studenými nohami trvale, mal by tento problém prebrať so svojím lekárom. Niekedy totiž môže byť dôvodom ochorenie: napr porucha štítnej žľazy, nedostatok železa, diabetes mellitus alebo reumatické potiaže. Ale aj fajčiari často trpia nedokrvením končatín, pretože nikotín zužuje cievy.