Hodváb nie je len príjemný na pokožku. V kozmetických výrobkoch poskytuje pokožke aj dostatok vlhkosti ako hodvábny výťažok, a preto sa používa v kréme GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet Lotion – hydratačné mlieko na nohy a pokožku a kréme GEHWOL med Hornhaut-Creme – krém na redukciu tvorby stvrdnutej kože.

Hodváb je výnimočná surovina, ktorá sa používa ako textilné vlákno na výrobu jemných, luxusných tkanín, ako sú hodvábne šatky, hodvábne blúzky a posteľná bielizeň. Toto jedinečné vlákno sa získava z kokónu molice morušovej a pozostáva najmä z bielkovín. Okrem textilného priemyslu sa hodváb používa aj na výrobu zdravotníckych výrobkov. Keďže prírodné vlákno sa považuje za bezalergénne a antibakteriálne a podporuje hojenie rán, používa sa napríklad na výrobu chirurgických vlákien alebo obväzov na rany. Táto myšlienka nie je nová: pavučiny sa používali ako obväz na rany už v staroveku, pretože udržiavali rany čisté a sterilné.


Jedinečná prirodzenosť

Hodvábne proteíny získané z jemného vlákna sa v kozmetickom priemysle používajú aj v rôznych kozmetických výrobkoch, ako sú krémy, séra, masky, výrobky na starostlivosť o vlasy a telové mlieka. Proteíny sa skladajú z aminokyselín, ktoré sú dôležité pre tvorbu a regeneráciu kožných buniek. Posilňujú tak kožnú bariéru a pomáhajú udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky. Špeciálnymi hodvábnymi proteínmi sú sericín a fibroín. Sericín má hydratačné vlastnosti a vytvára na pokožke ochranný film, ktorý zabraňuje strate vlhkosti. Fibroín má upokojujúce a vyhladzujúce vlastnosti. Podporuje tiež pružnosť a pevnosť pokožky, vďaka čomu pôsobí pevnejšie a mladistvejšie.

Hodvábne proteíny posilňujú kožnú bariéru a pomáhajú udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky.

Hodváb hydratuje a chráni pokožku

Prírodné proteíny v hodvábe pomáhajú zlepšovať stav pokožky, hydratujú ju a dodávajú jej zdravý a žiarivý vzhľad. GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet Lotion – hydratačné mlieko na nohy a chodidlá a GEHWOL med Hornhaut-Creme – krém na redukciu tvorby stvrdnutej kože tiež využívajú tieto výhody, aby boli nohy a chodidlá hodvábne hladké. Výťažky z hodvábu v GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet Lotion hydratujú a zanechávajú pokožku sviežu. Hodvábne proteíny tiež vytvárajú tenký film, ktorý vyhladzuje pokožku a zanecháva na chodidlách a nohách "hodvábny", žiarivý lesk. Ďalšími dôležitými ošetrujúcimi zložkami Soft Feet Lotion sú lekno, ktoré má zjemňujúci účinok na pokožku, ako aj hydratačné látky kyselina hyalurónová a avokádový olej. V kréme GEHWOL med Hornhaut-Creme – krém na redukciu tvorby stvrdnutej kože, pomáha výťažok z hodvábu predchádzať nadmernej tvorbe mozoľov a stvrdnutej kože.

Vďaka vyváženej kombinácii účinných látok GEHWOL med Hornhaut-Creme redukuje nadmerné tvrdnutie pokožky. Najdôležitejšou zložkou je urea, ktorá vo vysokej koncentrácii (18 %) hydratuje zrohovatenú vrstvu pokožky, zmäkčuje ju a pokožka je opäť pružná. Hodvábny proteín obsiahnutý v kréme podporuje hydratačný účinok urey a vyhladzuje povrch pokožky. Ak sa krém použije ako mesačná kúra, pravidelnou aplikáciou vedie k spružneniu, zmäknutiu a stvrdnutej pokožky. Zloženie proti tvorbe stvrdnutej kože s ureou a výťažkom z hodvábu účinne zabraňuje vzniku nevzhľadných mozoľov a hyperkeratóz a dodáva chodidlám hodvábne hladký a upravený vzhľad.

Informácie o výrobkoch:

1. GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet Lotion – hydratujúce mlieko na nohy a chodidlá

Vodná ľalia a hodváb pre upravené nohy a chodidlá

 • s leknom pre upokojujúci a sťahujúci účinok a s vyhladzujúcim hodvábnym extraktom,
 • hĺbkovo účinná kyselina hyalurónová ukladá vlhkosť aj v hlbších vrstvách pokožky,
 • upokojuje unavené a ťažké nohy vďaka osviežujúcim a vyživujúcim účinným látkam z červenej riasy Palmaria palmata,
 • avokádový olej a fytoskvalán bojujú proti suchej, drsnej a šupinatej pokožke a znižujú stratu vlhkosti,
 • ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vstrebáva

Dermatologicky testované, vhodné aj pre diabetikov, bez parabénov.

2. GEHWOL med Hornhaut-Creme – krém na redukciu tvorby stvrdnutej kože

 • ošetrujúci komplex s ureou (18 %), glycerínom, alantoínom, výťažkom z hodvábu a avokádovým olejom,
 • uvoľňuje bunkovú štruktúru tvrdých zrohovatených kožných vrstiev,
 • okamžité zmäkčenie a viditeľné zmenšenie stvrdnutej kože v priebehu niekoľkých dní,
 • lipidy chránia a posilňujú pokožku,
 • hodvábny extrakt hydratuje a vyhladzuje povrch pokožky
 • normálny stav pokožky sa zvyčajne dosiahne do 28 dní

Dermatologicky testované, vhodné aj pre diabetikov