Menu
Košík

O nás a značke GEHWOL

Profil a história spoločnosti GEHWOL

Drogista Eduard Gerlach prevzal v roku 1868 vo vestfálskom meste Lübbecke obchod so zmiešaným tovarom od svojho otca a rozšíril ho o drogistický tovar. So svojou „drogériou“ vytvoril základ pre  prosperujúci rodinný podnik, ktorý sa neskôr stal pojmom a so svojou značkou GEHWOL je synonymom starostlivosti o nohy a chodidlá.

Eduard Gerlach právom platí za priekopníka v modernej starostlivosti o nohy a chodidlá. Bol to on, kto ako prvý na svete vyvinul priemyselne vyrábanú masť určenú na zmiernenie ťažkostí s nohami a chodidlami. Odborné znalosti a osobné skúsenosti mu veľmi pomohli. Podarilo sa mu namiešať základné látky, ako boli uhličitan draselný, nenasýtené mastné kyseliny, minerály a dezinfikujúce éterické oleje a tak vznikol prvý krém určený na nohy „E. Gerlach's Preaservative Cream“. Odbyt tohto jedinečného výrobku sa zvyšoval veľmi rýchlo.

Z rodinnej firmy k priemyselnej výrobe

Po smrti Eduarda Gerlacha v roku 1910 prevzal rodinný podnik jeho syn, ktorý sa volal rovnako ako jeho otec. Neustálymi inováciami, vývojom nových výrobkov a silnou orientáciou na zákazníka  vybudoval z malej firmy silný podnik, ktorý prežil dve svetové vojny a hospodársku krízu a pokračuje vo vývoji a výrobe kozmetiky na nohy dodnes.

Kvalitné produkty v oblasti starostlivosti o nohy a chodidlá

Od roku 1978 spoločnosť Eduard Gerlach riadi Jobst-Peter Gerlach von Waldhausen, ako štvrtá generácia rodiny Gerlachovcov. K 150. výročiu spoločnosti, ktoré firma oslávila v roku 2018, sa jej vedenie rozšírilo o piatu generáciu. Aj Timor Gerlach von Waldhausen sa stále drží hesla prastarého otca: pripravenosť, priekopníctvo a neustály vývoj v spojení s vysokou kvalitou výrobkov. 

Tak ako v minulosti aj dnes spoločnosť Eduard Gerlach stavia na modernom výskume a pokrokových technológiách. Základom všetkých prípravkov značky GEHWOL sú rokmi overené prírodné účinné látky. Na tomto osvedčenom koncepte stojí značka tak dnes ako aj v minulosti.